Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 • MADDE 1 – KONUİşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
 • MADDE 2 – SATICI BİLGİLERİİklim Çatı İnşaat – İzolasyon
  Demirci Mh. Ahıska Cd.
  No: 413/1

  Nilüfer / BURSA

  Telefon:
  +90 224 482 2434
  +90 532 527 0282
  Faks:
  +90 224 482 2434

  E-mail: info@iklimcati.com
  bilgi@iklimcati.com

 • MADDE 3 – ALICI BİLGİLERİMüşteri olarak www.iklimcati.com alışveriş sitesine üye olan kişinin, üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.
 • MADDE 4 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
  Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadırÜrünlerimizin rengi ve deseni, internet sitesinde görünenden farklı olabilir. ALICI sözleşme konusunu oluşturan bu ürünlerdeki farklılığı sipariş sonlandığında peşinen kabul ettiğini beyan eder.
 • MADDE 5 – GENEL HÜKÜMLER5.1 – ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

  5.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

  5.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden İKLİM ÇATI sorumlu tutulamaz.

  5.4 – İKLİM ÇATI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
  5.5 – Sipariş konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, İKLİM ÇATI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

  5.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini İKLİM ÇATI ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde BETON EKİPMAN ‘a gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir. ALICI şayet kendisine gönderilen ürünü belirtilen süre içerisinde göndermezse SATICIYA ürünün 3 katı kadar tazminat ödemeyi peşinen kabul ve taahhüt eder.

  5.7- İKLİM ÇATI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI
  siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi
  tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

 • MADDE 6 – ÖDEME, İADE VE  İPTAL  BİLGİLERİKredi kartı ile ödeme yapılmaktadır. Visa, Mastercard kabul edilmeketdir. Satın Alma işlemi sırasında ürünün fiyatına vergi, kargo ücreti ve  kargo sigorta ücreti  de eklenmektedir. Fatura özetinde bu bilgiler ALICI tarafından görülebilmektdir.

  ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde iade hakkına sahiptir. İade hakkının kullanılması için bu süre içinde İKLİM ÇATI’ya faks, E-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması
  ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. ALICI herhangi bir şekilde ürünü kullanmış ise ürünün iadesini talep edemez. ALICI ürünü orijinal kutusu içinde ve varsa birlikte gönderilen hediye ve aksesuarları ile beraber
  göndermek zorundadır.  Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün İKLİM ÇATI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden yedi (7) gün içinde
  ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. İade hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır

  İade işleminde ödeme kredi kartı veya benzeri ödeme araçları ile gerçekleştirilmişse geri ödeme nakit olarak yapılmaz; ürün bedeli satın alma işleminde kullanılan kredi kartı hesabına iade edilir.

  Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen, niteliği itibari ile hızlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda  tüketici iade
  hakkını kullanamaz.

  ALICI; satın alma işlemini iptal edebilir. İptal işlemi haftaiçi 18:00’a kadar gerçekleştirilmelidir. Eğer sipariş iptal edildiğinde ürün kargoya verilmiş ise kargo bedeli ALICI’ya iade edilecek paradan kesilir. Geri ödeme ALICI’nın ödeme yaptığı hesabına,
  15 gün içerisinde gerçekleştirilir.

 • MADDE 7 – KARGO ve TESLİMATTalepleriniz sipariş sonunda teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişiniz onaylandıktan sonra en geç 5 (beş) iş günü sonunda kargo firmasına teslim edilir. Kargonuzun durumu siparişinizin sonucunda size verilecek kargo takip numarası ile
  izlenebilir. Sözleşme konusunu oluşturan ürünler SATICI’nın belirleyeceği kargo firması tarafından ALICI’ya teslim edilir. Kargo ücreti ve varsa kargo sigorta ücreti fatura bedeline eklenir. ALICI bu bedelleri ödemeyi de peşinen kabul ve taahhüt eder.

  Ödeme işlemi yapıldıktan sonra sözleşme konusu ürünlerin yurtiçi kargoların teslim etme süresi ortalama 1 gün ila 2 hafta sürmektedir.
  Ödeme işlemi yapıldıktan sonra sözleşme konusu ürünlerin yurtdışı kargoların teslim etme süresi ortalama 2 ila 7 hafta sürmektedir.

  İKLİM ÇATI Kargo ve Teslimat sırasında üründe meydana gelebilecek olan zararlardan sorumlu değildir. ALICI kendisine teslim edilen üründe bir hasar gördüğünde  kargoyu kabul etmeme hakkına sahiptir. Bu durumda ALICI bir talep dosyası açar. SATICI
  tarafından üründe meydana gelen hatanın kargo ve teslimattan önce meydana gelmiş olmasının tespiti durumunda hasarlı ürün İKLİM ÇATI deposuna ulaştıktan sonra ürünün değiştirilmesi ve tekrar kargoya verilmesi işlemi azami 7 iş günü sürer.

 • MADDE 8 – GARANTİSatın alınan ürünler kargo teslim alınana kadar kargo firmasının garantisi altındadır. Kargo tesliminde hasarlı olduğu ALICI tarafından fark edilen ürünler teslim alınmayıp geri gönderilmelidir. Kargo tesliminden sonra  ürünler firmamızın garantisi altında değildir.
 • MADDE 9 – YETKİLİ MAHKEMEİşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile İKLİM ÇATI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
  Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Termination

 1. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam quis diam erat. Duis velit lectus, posuere a blandit sit amet, tempor at lorem. Donec ultricies, lorem sed ultrices interdum.
 2. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam quis diam erat. Duis velit lectus, posuere a blandit sit amet, tempor at lorem. Donec ultricies, lorem sed ultrices interdum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
 3. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam quis diam erat. Duis velit lectus, posuere a blandit sit amet, tempor at lorem. Donec ultricies, lorem sed ultrices interdum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
 4. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam quis diam erat. Duis velit lectus, posuere a blandit sit amet, tempor at lorem. Donec ultricies, lorem sed ultrices interdum. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Changes to this agreement

We reserve the right, at our sole discretion, to modify or replace these Terms and Conditions by posting the updated terms on the Site. Your continued use of the Site after any such changes constitutes your acceptance of the new Terms and Conditions.

Contact Us

If you have any questions about this Agreement, please contact us filling this contact form

× Destek Hattı